Kráska Šarapovová má další průšvich, tentokrát s realitní firmou v Indii

KEY BISCAYNE, FL - MARCH 26: Maria Sharapova of Russia signs autographs for fans during day four of the Sony Ericsson Open at the Crandon Park Tennis Center on March 26, 2009 in Key Biscayne, Florida. (Photo by Michael Heiman/Getty Images)
Share Button

Ruská tenistka Maria Šarapovová má další problém. Potom, co musela nuceně odpočívat kvůli dopingovému nálezu se nyní v Indii zapletla do pochybného realitního projektu a místní policie ji vyšetřuje ve spojitosti s firmou podezřelou z podvodu a spiknutí. Stavební společnost využila ruskou tenistku k propagaci komplexu luxusních apartmánů, na které od zájemců vybrala tučné zálohy, výstavbu ale nikdy nezahájila a řada indických investorů přišla o miliardy amerických dolarů.

 

Podle policie inkasovala firma Homestead Infrastructure miliony dolarů od kupců, kterým slibovala bydlení v komplexu s vlastním heliportem, tenisovou akademií a dalšími vymoženostmi. Projekt s názvem „Ballet by Maria Sharapova“, který pětinásobná grandslamová šampiónka přijela v roce 2013 osobně projekt slavnostně představit, ale slavnostní akt se na předměstí Dillí neuskutečnil. Advokát jednoho z podvedených kupců Piyush Singh uvedl, že jméno Šarapovové bylo důvodem, proč většina lidí peníze do projektu vložila. „Ten projekt ale nikdy neviděl denní světlo,“ prohlásil Singh.

 

Podle právníka je stížnost jeho klienta založena na relativně novém právním základu.  „Celebrity podporující projekty, které čerpají obrovské částky peněz od investorů, by měly mít nějakou odpovědnost a předem se ověřit důvěryhodnost projektu, než mu propůjčí své jméno,“ uvedl právník Singh.

 

Václav Prokůpek, tennis.cekuj.net

Share Button

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*