Nevěry využili k založení firmy aneb jak zbohatli slavní a vlivní paroháči

Share Button

Většina lidí, když zjistí, že mu partner či partnerka byla nevěrná, vyhledá psychologa a začne se trápit. Za oceánem ale žijí lidé, kteří potom, co zjistili nevěru své partnerky, začali přemýšlet, jak by se na tom dalo zbohatnout a představte si, že v USA se tito paroháči dokázali prosadit a vytvořit přímo geniální podnikání. Příkladem budiž Josh Opperman, kterému jeho přítelkyně a zároveň snoubenka utekla i s velmi drahocenným snubním prstenem.

New York je podle deníku New York Times mimo jiné městem neřesti , svádění a podvádění. A právě v tomto městě se stal příběh, kdy „smutný paroháč“ rychle zbohatl! Firmu I Do Now I Don’t (ve volném překladu ANO nebo raději NE) založil Josh Oppernma v New Yorku poté, co se jednoho dne vrátil domů a zjistil, že zmizela jeho snoubenka i všechny její věci – a na konferenčním stolku zůstal jen diamantový zásnubní prsten, který jí dal. Opperman se prsten v hodnotě 10 000 amerických dolarů pokusil vrátit, ale zjistil, že by za něj dostal jen 3500 dolarů. A v tu chvíli ho napadlo založit internetovou stránku, která prodává použité zásnubní prsteny. Prodejce na server umístí fotografii prstenu a jeho cenu; jakmile se najde kupec, podrží Opperman jeho peníze, dokud prsten neprověří akreditovaný gemologický ústav. Z každé transakce si ponechává patnáct procent prodejní ceny. A devět let poté, co mu snoubenka práskla do bot, je on tím, kdo se směje naposled – jeho server prý ročně generuje zisk tři miliony amerických dolarů.

V Chicagu zase přišli na to, jak vydělat na nevěře obecně. Firma ALIBI NETWORK má už prý své bratříčky po celé Evropě a prý dokonce i v České republice. Tato společnost provozuje internetovou stránku, která slouží jako „agentura s kompletními službami pro zajištění alibi a omluv v nepřítomnosti, stejně jako pomoc při celé škále citlivých záležitostí“. Alibi Network poskytuje virtuální hotelovou službu s recepční na telefonu 24 hodin denně; zajišťuje potvrzení imaginárních leteckých spojení, hotelových pronájmů i zapůjčení vozů, a také „přímo na míru šité alibi pro osoby zapojené do vztahů, jež je třeba udržet v tajnosti“. Cena za poskytnutí alibi se pohybuje od 750 do 1500 amerických dolarů (tedy asi 18 000 až 36 000 českých korun). Podle šéfa marketingu firmy Michaela DeMarka zhruba polovina podnikání slouží k zamaskování nevěry a zbytek lidem, ktreří se chtějí ulít z práce.

V Dallasu, hlavním městě Texasu, zase vědí, jak se mají potencionální paroháči vztekat a hlavně kde mohou vybít svoji agresi. Ostatně, toto místo je vhodné i pro ty, kteří žárlí úplně zbytečně i pro jiné agresory. Každopádně zde dobře prosperuje firma ANGER ROOM ( nebo – li vztekací místnost). Určitě už každý člověk měl takový vztek, že se mu chtělo něco rozbít. Pak by se vám hodila vztekací místnost dallaské firmy Anger Room. Tady si koupíte pět až 25 minut času, během kterého můžete naprosto zdemolovat místnost, která se podobá buď vaší kanceláři, kuchyni nebo obýváku. Klient dostane tupý předmět dle vlastního výběru a může roztřískat, co se mu zlíbí. Ceny sahají od 25 do 75 amerických dolarů a filozofií firmy je umožnit lidem vybít vztek na bezpečném místě – a bez následků v okolním světě.

Václav Prokůpek

 

Share Button

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*