Esteban Chaves se vrátil výhrou v etapovém závodě

Share Button

Australská silniční sezóna pokračovala etapovým závodem Herald Sun Tour. Závod končil ve stejný den, v neděli 4. února, jako námi i evropskými cyklistickými fanoušky více sledovaný etapový závod Kolem Valencie, přesto byl velice dobře obsazen. Účastnily se také sestavy WorldTour  – americká Mitchelton-Scott, která je registrovaná v Austrálii, sponzorována známým hotelovým řetězcem a bývá označována za cyklistickou stáj plnou talentů a také klasický americký tým Trek – Segafredo sponzorovaný známým výrobcem kol. Oba celky z WorldTour také velmi často závodu dominovaly.

O celkovém pořadí rozhodla nejtěžší třetí etapa s cílem v Lake Mountain, na vrcholu stoupání. A zajímavý byl i vítěz, Kolumbijec Esteban Chaves, který byl v této etapě skvělý, posledních 17 kilometrů strávil v úniku a jednoznačně vyhrál. Pro Chavese to byl důležitý okamžik, protože vyhrál poprvé od roku 2016. Dokázal tak, že je po špatné loňské sezóně zpět ve formě. Navíc Kolumbijec Esteban Chavez potvrdil svým celkovým vítězstvím společně s Brity Simonem a Adamem Yatesovými a Italem Matteem Trentinem, kterého generální manažer cyklistické stáje Mitchelton-Scott získal před sezónou z týmu Quck – Step, který v týmu nahradil Simona Gerranse, jenž zamířil do jiného amerického týmu sponzorovaného výrobci kol BMC.

Pro Mitchelton-Scott skončil závod ziskem všech třech míst na finálovém pódiu. Vyhrál Kolumbijec Esteban Chaves, který čtyři měsíce vůbec nezávodil a patří mezi takzvané „odstavené kolenáře“. Loni již v únoru měl na kontě druhé místo ze závodu WorldTour, pak ale pochroumané koleno vyřadilo nadějného Kolumbijce ze závodů. A přestože se loni na konci března vrátil do tréninkového procesu, očekávané výsledky se nedostavily. Nicméně tento osmadvacetiletý Kolumbijec neustále věřil, že se vrátí mezi lídry stáje Mitchelton-Scott, což se mu vydařilo právě při australské Herold Sun Tour, kterou s přehledem vyhrál a může počítat i s pomocí klíčových domestiků svého celku pro další závody, mezi které mimo jiné patří Čech Roman Kreuziger, Němec Roger Kluge, Španěl Mikel Nieve a Kanaďan Sven Truf.

I další místa na pódiu vybojovali borci ze stáje Mitchelen – Scott. Druhý dokončil obhájce loňského vítězství Australan Damien Howson a třetí jeho krajan Cameron Meyer. Největším soupeřem jim byl čtyřiadvacetiletý portugalský mistr Ruben Guerreiro z týmu Trek-Segafredo. A tento americký tým neodjel vůbec s prázdnou, jednu etapu vyhrál dánský také třiadvacetiletý dánský šampión Mads Pedersen.

Ostatní soutěže ovládli domácí Australané s kontinetálních stájlí. Steele Von Hoff (Bennelong SwissWellness) vyhrál bodovací soutěž, nejlepším mladým závodníkem byl Dylan Sunderland ze stejného týmu a nejlepším vrchařem Nathan Earle z Israel Cycling Academy, který si řekl o nominaci na Giro d´Italia.

Zpracoval: Václav Prokůpek

 

Share Button

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*