Herečka Bardotová napsala Putinovi kvůli zvířatům

Share Button

Francouzská filmová ikona Brigitte Bardotová v dopisu ruskému vůdci Vladimiru Putinovi upozornila na neblahý osud potulných zvířat v Rusku, kde podle ní čelí „odporným jatkám“. Známá ochránkyně práv zvířat Putina upozornila, že při letošním světovém fotbalovém šampionátu budou oči celého světa upřeny na Rusko.

Potulná zvířata, zejména bezprizorní psi, jsou v ruských městech nemalý problém. Při zimních olympijských hrách v Soči v roce 2014 se ruští činitelé dokonce obávali, že psi by mohli obtěžovat návštěvníky a účastníky olympiády nebo dokonce narušit sportovní klání. Najaté firmy v ruských městech psy chytají a utrácejí, odvolávají se přitom na ohrožení dětí.

Bardotová doporučuje sterilizace a podle agentury AP napsala Putinovi, že „schvalováním masového vraždění podporuje barbarství“.

Korespondence mezi oběma osobnostmi není první, slavná Francouzka několikrát vysoce ocenila Putina za jeho angažovanost při ochraně tuleňů. V roce 2000 Putin herečce napsal, že světoví vůdci by jejím „poplašným signálům“ měli naslouchat.

Před pěti lety dokonce Bardotová pohrozila, že požádá o ruské občanství, pokud se francouzské úřady rozhodnou utratit dvě nemocné slonice v Lyonu.

 

Václav Prokůpek

Share Button

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*