Tenisové legendě zkrátili trest za urážky Sereny Williamsové

ROME - MAY 05: Serena Williams of the USA hits a forehand during her second round match against Patty Schnyder of Switzerland during day two of the the Sony Ericsson WTA Tour Internazionli BNL D'Italia event at Foro Italico on May 5, 2009 in Rome, Italy. (Photo by Ryan Pierse/Getty Images)
Share Button

Mezinárodní tenisová federace ITF zkrátila bývalé rumunské hráčské hvězdě a nynějšímu funkcionáři Rumunského tenisového svazu, nehrajícímu kapitánovi rumunské ženské reprezentace a řediteli turnaje ATP v Bukurešti Iljemu Nastasemu trest za urážlivé a nevhodné chování. Zvýšila mu ale původní pokutu 10 000 amerických dolarů (což představuje asi 204 000 českých korun) na dvojnásobek. Loni v červenci bývalý první hráč světa dostal zákaz působení v Davisově poháru i Fed Cupu do konce loňského i letošního roku a zákaz vykonávat jakoukoliv oficiální funkci až do konce roku 2020. Po jeho odvolání se rozhodla Mezinárodní tenisová federace ITF Nastasemu trest snížit o osm měsíců.

 

Zvýšila mu však původní pokutu 10 000 US dolarů) na dvojnásobek. Jednasedmdesátiletý Nastase, bývalý vítěz Roland Garros a US Open, loni v dubnu během fedcupového zápasu v rumunské Konstantě údajně urážel coby kapitán rumunského výběru britské soupeřky a posměšně se vyjadřoval o tehdy ještě nenarozeném dítěti Sereny Williamsové. Britská hráčka Johanna Kontaová se dokonce kvůli jeho urážkám v utkání rozplakala a zápas musel být přerušen.

 

Václav Prokůpek

Share Button

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*