Tenista Lleyton Hewitt: Tomic si za Austrálii Davis Cup už nezahraje!

KEY BISCAYNE, FL - MARCH 25: Lleyton Hewitt of Australia returns a shot against Dudi Sela of Israel during day three of the Sony Ericsson Open at The Crandon Park Tennis Center on March 25, 2009 in Key Biscayne, Florida. (Photo by Al Bello/Getty Images)
Share Button

Dvojnásobný grandslamový šampión, bývalá světová jednička a současný kapitán australského daviscupového týmu Lleyton Hewitt, který si ještě občas příležitostně zahraje čtyřhru na okruhu ATP Tour, vyjádřil svůj názor na aktuální tenisové trápení Bernarda Tomice. O pětadvacetiletém, velmi výstředním a kontroverzním Australanovi prohlásil, že se už možná nikdy do své nejlepší formy nedostane a v Davisově poháru jen horko těžko za Austrálii znovu nastoupí.

 

Bernard Tomic je známý spíše excesy, které v posledních letech předvádí na kurtech i mimo ně, než skvělými tenisovými výsledky. Někdejší světová sedmnáctka a momentálně až 168. hráč světa už letos v lednu stihl znovu překvapit tenisový svět. Po selhání v kvalifikaci Australian Open na tiskové konferenci prohlásil, že teď pojede domů počítat vydělané miliony. Dalším výstřelkem je jeho účast v reality show s názvem „Já a další celebrity – Get Me Outta Here“, která se momentálně natáčí až v Jihoafrické republice a během natáčení pochopitelně Tomic netrénuje a tenisu se vůbec nevěnuje!  Bernard Tomic navíc nedávno v rozhovoru pro australskou televizní stanici Network Ten prohlásil, že Austrálie bez něj Davisův pohár nikdy nevyhraje. Do australského daviscupového týmu se ale Tomic bezesporu hned tak nevrátí. „Je to dost nepravděpodobné, že za nás bude někdy znovu hrát,“ řekl hrající kapitán australské daviscupové reprezentace Lleyton Hewitt a dodal: „Udělal několik chyb a cesta zpět bude dlouhá. Kope si čím dál tím větší jámu, ze které se už nikdy nemusí dostat.“ Bývalá světová jednička a dvojnásobný grandslamový vítěz poté přiznal, že celý australský daviscupový výběr tvrzení Tomice zarazilo. „Myslím, že se všichni shodneme na tom, že by v nynější formě nebyl pro tým přínosem. Navíc nejde jen o výkony, ale i o atmosféru v mužstvu,“ tvrdí Lleyton Hewitt a není si dokonce ani jistý tím, zda bude Tomic v tenisové kariéře vůbec pokračovat: „Vše co se kolem tohoto kdysi talentovaného hráče děje je hodně zvláštní. Buď chcete hrát tenis, nebo ne! Myslím, že účast Tomice v reality show hovoří za vše! Nevím, jestli někdy bude znovu hrát. Je dobré, že zkusil kvalifikaci Australian Open, ale nedává to smysl, když tvrdí, že tenisu nedává všechno. Marní svůj čas i čas lidí kolem sebe.“

 

Ani situace australského daviscupového mužstva není zrovna ideální, jelikož v prvním kole světové elitní skupiny prohráli Australané doma po boji s Německem a v září budou bojovat o udržení v elitní skupině!

 

Václav Prokůpek

Share Button

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*