Získá Vincenzo Nibali v Ománu žlutý trikot?

Share Button

V úterý 13. února startuje známý etapový závod Kolem Ománu, kterého se zúčastní několik velkých hvězd série WorldTour. Tou největší je bezesporu Vincenzo Nibali z týmu Bahrain – Merida, který zde už jednou vyhrál a na celkový výsledek, pokud možno vítězství, by měl jet i letos. Generální manažer Bahrain – Merida Brend Coppeland se nikterak netajil tím, že stáj plně sází na třiatřicetiletého Itala Nibaliho a před sezónou nakupoval tým spíše podpůrný tým a klíčové domestiky pro tohoto Itala. Na Dubai Tour se Šibali prý jen rozjížděl, ale tady by už mohl být připraven jet o vítězství. Zejména v situaci, kdy mnoho dalších špičkových vrchařů do Ománu nedorazilo. Závod má totiž velkou konkurenci v evropských závodech Kolem Algarve a Kolem Andalusie, které začínají o den později, tedy ve středu 14. února.

Celek UAE Emirates na čelem s jedním ze svých čtyřech lídrů Portugalcem Rui Costou (těmi zbylými třemi lídry jsou Fabio Aru, Daniel Martin a Alexander Kristoff) ladí v rámci závodu Kolem Ománu formu na závod WorldTour Abu Dhabi Tour, ale už jistě bude připraven i v Ománu. Fabio Aru přijede až přímo na Abu Dhabi Tour a Daniel Martin je v Portugalsku, takže Rui Costa je jasnou jedničkou bohaté sestavy týmu, který propaguje Spojené arabské emiráty.

Kazašská stáj Astana, konkrétně její generální manažer Alexander Vinokurov přivezl velmi silný tým do kopců, ve kterém jsou kromě nováčka stáje a klasického vrchaře Čecha Jana Hirta i Miguel Angel Lopez a Tanel Kangert a další nováček Omar Fraile. Český závodník Jan Hirt má za sebou dvoutýdenní soustředění na Kanárských ostrovech, konkrétně na ostrově Tenerife ve vysoké nadmořské výšce. Nejspíše tedy nebude takzvaně úplně čerstvý a do formy se obvykle dostává postupně v sezóně. Přesto, je to první start Jana Hirta v dresu Astany, potom co do kazašského týmu zamířil z polského CCC Sprandi Polkowice. Závod bude zajímavý sám o sobě, oproti Dubai Tour je totiž mnohem těžší a pestřejší. Žádná etapa není úplně rovinatá. To by právě vrchaři Hirtovi mělo vyhovovat.

Závody v Asii má hodně rád třiatřicetiletý Nicholas Roche, který by měl být lídrem americké stáje BMC na co nejlepší umístění. Bude to pro tohoto Ira velmi netradiční role, protože v týmu BMC Racing Team obvykle plní roli klíčového domestika.

Zatímco podniky Dubai Tour a Abu Dhabi Tour pořádají italští manažeři z organizační skupiny RCS sport, která má na starost i slavné Giro d´Italia, závod Kolem Ománu patří pod francouzské A.S.O. a má delší historii. Jezdí se od roku 2010, kdy vyhrál Fabian Cancellara. Poté se závod stal o trochu těžší a vítězili jedině vrchaři, včetně Petra Velitse v roce 2012 a Chrise Frooma v letech 2013 a 2014. Loni zvítězil zcela nečekaně Ben Hermans, v té době hájící barvy amerického týmu BMC. Obhajovat ale nebude, jeho současný celek Israel Cycling Academy totiž má jiný program i vzhledem k tomu, že se připravuje na italské Giro a navíc na závodech v arabských zemích nejspíš ani není vítán, ačkoliv vztah Izraele k Ománu není tak napjatý, jako s jinými zeměmi v daném Blízkovýchodním regionu.

Jak bude trasa Kolem Ománu vypadat?

  1. etapa: Úvodní etapa závodu měří 162 kilometry a po většinu trasy spíše klesá až k Univerzitě sultána Kábúse blízko pobřeží. Hromadný dojezd pelotonu je téměř jistý.
  2. etapa: Druhá etapa už bude náročnější. Startuje se u Univerzity sultána Kábúse a po 167 kilometrech končí v Al Bustanu. Na trati jsou čtyři vrchařské prémie. Stoupání jsou to sice krátká, ale to poslední je jen 5 kilometrů před cílem a z vrcholu zbývají do cíle jen 4 kilometry. Je to etapa pro klasikáře.
  3. etapa: Třetí etapa je zvlněná, ale dojezd bude pravděpodobně hromadný. Podobně jako v Dubaji, i v Ománu se jedna etapa dojíždí u přehrady. V tomto případě u přehrady Wadi Dayqah. Celá etapa měří 180 kilometrů.
  4. etapa: Čtvrtá etapa je mnohem kratší, než etapy předešlé, měří jen 117,5 kilometru, ale bude hodně náročná kvůli zavěrečným okruhům vedoucím přes stoupání Al Jabal. To se pojede třikrát a kvůli tomu je etapa vhodná pro klasikáře.
  5. etapa: Rozhodující bude bezpochyby pátá etapa s cílem na Zelené hoře. Tradiční horský dojezd stanoví časové rozdíly mezi vrchaři. Stoupání Zelená hora měří 5,7 kilometru a má v průměru 10,5 procenta. Závodníci budou muset překonat úseky s 13,5 procenty.
  6. etapa: Poslední etapa by už nic změnit neměla. V Matrah Corniche se očekává hromadný dojezd pelotonu.

Použitý zdroj: Trasa závodu je přeložena z bbc.com/cycling

 

 

Zpracoval: Václav Prokůpek, cyklonews.cz

Share Button

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*