FINÁLE STANLEY CUPU: Boston vyhrál prví zápas

Share Button

Úvodní zápas finálové série o Stanleyův pohár se vyvíjel mnohem lépe pro hokejisty St. Louis, kteří na začátku druhé třetiny vedli po trefách Schenna a Tarasenka 2:0. Bruins ale poté předvedli skvělý obrat a nakonec slaví výhru 4:2!

 

 

Branky a nahrávky: 23. Clifton (Kuraly, Nordström), 33. McAvoy, 46. Kuraly (Acciari, Chára), 59. Marchand – 8. B. Schenn (Schwartz, Bouwmeester), 21. Tarasenko (B. Schenn)

Bruins hnáni hlasitým publikem do utkání vstoupili velmi aktivně, už v prvním střídání nebezpečně vypálil David Pastrňák, ale Patrice Bergeron nedokázal dorazit puk za záda brankáře Binningtona. O chvilku později to individuálně zkoušel Jake DeBrusk, svůj únik ale nedotáhl do gólového konce. Bostonští hokejisté tlačili a byli nadále nebezpečnější, Pastrňák ale v sedmé minutě ztroskotal na skvělém Binningtonovi.

Poté se navíc projevilo omleté pravidlo nedáš – dostaneš, necelou minutu po Pastrňákově šanci otevřel skóre střelou z mezikruží hostující Brayden Schenn. Ještě před první sirénou si Bruins vytvořili dvě solidní šance na vyrovnání, Johansson ale orazítkoval tyč a Coyleova teč proletěla těsně vedle.

Na začátku druhé periody Blues díky minele Davida Pastrňáka navýšili své vedení. Havířovský rodák při rozehrávce namazal puk Schennovi, jenž poté nabil Vladimiru Tarasenkovi a ten mazácky překonal dezorientovaného Tuukku Raska. Stav 0:2 ale vydržel jen něco přes minutu, v čase 22:16 totiž Connor Clifton šťastnou tečí bruslí usměrnil Kuralyho nahození do sítě.

Svěřenci Bruce Cassidyho navíc ještě ve druhé třetině dokázali odmazat i druhou polovinu svého manka, a to díky ráně Charlieho McAvoye z vrcholu kruhů. Ve 46. minutě B’s dokonali obrat úplně, když Sean Kuraly ze závaru před Jordanem Binningtonem pověsil puk za jeho záda.

V závěru to Blues zkusili bez brankáře, jenže minutu a 49 sekund před třetí sirénou poslal jejich naděje k ledu gólem do prázdné branky Brad Marchand. Boston tak po parádním obratu ovládl první zápas finále 4:2.

 

  1. Rask (BOS)— odchytal 59:01 minut,16 zákroků, úspěšnost 88,9 %
    J. Binnington (STL) – odchytal 58:14 minut, 34 zákroků, úspěšnost 91,9 %

Zdeno Chára (BOS) — 0+1, 1 střela, čas na ledě 19:38
David Pastrňák (BOS) — 0+0, 4 střely čas na ledě 15:48
David Krejčí (BOS) — 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:31

  1. Sean Kuraly (BOS)
    2. Marcus Johansson (BOS)
    3. Connor Clifton (BOS)

Stav série: 1:0

 

                                                     Václav Prokůpek

Share Button

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*