Kdo vylekal krásku Šarapovovou

KEY BISCAYNE, FL - MARCH 26: Maria Sharapova of Russia signs autographs for fans during day four of the Sony Ericsson Open at the Crandon Park Tennis Center on March 26, 2009 in Key Biscayne, Florida. (Photo by Michael Heiman/Getty Images)
Share Button

Mají po sezoně, a tak vyrazily k moři. Takovou větu často četli tenisoví příznivci po skončení sezóny o předních světových tenistkách. Tenistky totiž svou dovolenou většinou tráví v teple a své fanoušky na sociálních sítích zásobují fotografiemi v plavkách. Najdou se však i takové, které se místo povalování raději vydají za dobrodružstvím. Třeba Maria Šarapovová navštívila gorily ve Rwandě, Bianca Andreescuová cestovala po Evropě a Garbiňe Muguruzaová vylezla na Kilimandžáro. Kvůli potížím s ramenem nestihla Maria Šarapovová celou sezonu. Ze zranění se zotavila a vyrazila stejně jako její kolegyně na dovolenou. Bývalá světová jednička cestovala po Africe. V Botswaně se vyfotila se lvy a přiznala, že jí vylekalo, když zařvali, v národním parku ve Rwandě pak navštívila gorily horské.

 

Letošní vítězka US Open Bianca Andreescuová se zase vydala na cestu po Evropě. „Euro výlet po sezoně,“ napsala kanadská tenistka k fotografii z Paříže, kde své putování začala. Poté pátá hráčka světa, která se v žebříčku posunula od začátku roku o sto dva míst, zavítala do italského Milána a švýcarských Alp. Dobrodružství místo opalování si také vybrala Garbiňe Muguruzaová. Španělská tenistka se vydala na nejvyšší africkou horu Kilimandžáro. „Překročili jsme vodopády, řeky, jeskyně, útesy, ale nejtěžší byly ledové noci,“ přiznala na sociálních sítích s tím, že spaní ve spacáku pod stanem, kdy klesaly stupně pod nulu, nebylo příjemné. Ale zvládla to. Místo do tepla se do zimy vydala také Elise Mertensová. Belgická tenistka vyrazila na Island. Tam stihla navštívit Modrou lagunu, známé geotermální lázně nacházející se v lávových polích. „Jedna z nejkrásnějších zemí, jakou jsem kdy navštívila,“ napsala letošní vítězka turnaje v Dauhá k fotografii na sociální sítě.

 

Václav Prokůpek

Share Button

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*