Skutečná paní Columbová nemá důvod se skrývat: Kočka k pohledání!

Share Button

Manželka slavného detektiva Columba byla vždy opředena jistou dávkou tajemství. Nikdo ji nikdy nespatřil, ale prý existovala. Každopádně představitel Columba Peter Falk manželku měl také, a nejenom jednu. Jaké byly skutečné paní Columbové?

Návrhářka kostýmů a klavíristka Alice Mayo si svého spolužáka Petera Falka vzala ještě v době, kdy nebyl slavný. Strávili spolu šestnáct let, během kterých se z herce stal ve filmovém prostředí detektiv Columbo. Vlastní děti neměli, ale společně adoptovali dvě dcery. Jedna z nich se dokonce dala na reálnou dráhu soukromé vyšetřovatelky.

Brunetku vyměnil za mladší blondýnu

Po rozvodu dlouho sám nezůstal a už jako detektiv v pověstném baloňáku se zamiloval do podstatně mladší herečky Shery Danese.

Po jeho boku se dokonce několikrát objevila ve slavném seriálu, ovšem nikdy jako jeho manželka. Významnější roli dostala v akční komedii Riskantní podnik z roku 1983, kde ztvárnila prostitutku Vicky. Jejich vztah byl ale dosti bouřlivý. V Hollywoodu se o nich často mluvilo ve spojitosti s filmem o souboji manželů jako o „válce Falkových“.

Hádky a žádosti o rozvod byly na denním pořádku

Dvakrát podali žádost o rozvod, ale vždy ji opět stáhli. Příčinou problémů byly zřejmě rozdílné povahy obou herců. Shera byla velmi společenská a ráda se bavila, zatímco Peter měl rád svůj klid. Soužití zřejmě ani nepomohl komplikovaný vztah s adoptovanými dcerami, které macechu moc nemusely.

Všechny jejich problémy je ale zřejmě vždy posílily, protože spolu zůstali, a to až do Peterovi smrti v roce 2011. Shera se o něj starala i v době těžké nemoci, herec totiž trpěl Alzheimerovou chorobou.

Spory o dědictví

Shera musela čelit také nařčení ze stran Falkovy dcery Catherine, že se o něj špatně stará. Jestli měla opravdu pochybnosti nebo šlo jen o otcovy peníze, které také spadaly pod manželčinu správu, se neví.

Soud ale vyhrála manželka a dceři bylo uděleno právo se s otcem vídat jednou týdně na neutrálním místě. V dědictví však herec nevynechal ani jednu z nich. O soukromí dnes sedmdesátileté herečky se moc neví.

                                                   Václav Prokůpek

Share Button

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*